کاربرد های مفید ویتامین سی موضعی برای پوست

  • ۲۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۴
Vitamin C topical

ویتامین C به تولید ساختارهای پوست از قبیله کلاژن و الاستین که در تاندون ها، رباط ها، رگ ها و ... نقش بسزایی دارد. در ادامه با دیگر فواید و کاربردهای پوستی ویتامین سی آشنا شوید

یکی دیگر از فواید ویتامین C برای پوست مربوط به نقش آنتی اکسیدانی است که این ویتامین دارد. این ویتامین به عنوان ویتامین زیبایی شناخته شده است. بدن انسان برای بازسازی و ترمیم و تولید سلول نیاز به این ویتامین دارد و نتیجه آن جوانسازی در پوست می‌شود.

همچنین پوست در مواجهه با نور خورشید با ایجاد رادیکال های آزاد باعث تخریب پوست و ایجاد چین و چروک زودرس  می‌شود.  این ویتامین نقش موثری در مراقبت از پوست در مقابل اشعه ی UV خورشید دارد. بر اساس تحقیقات انجام شده افرادی که ویتامین C بیشتری استفاده می کنند احتمال بروز چین و چروک و خشکی پوست در آنها کمتر است. ویتامین c خطر ابتلا به خشکی پوست و تورم را کاهش می دهد و از این نظر می تواند در فرومولاسیون کرم های آبرسان استفاده شود. این ویتامین همچنین ساخته لیپید را در پوست افزایش داده  که در حفظ آب پوست و سفتی آن بسیارموثر است. ویتامین C نقش مهمی در تولید پروتئین کراتین دارد. این پروتئین به حذف سلول های مرده ی پوست و جایگزین کردن آن با سلول های جوان کمک زیادی می کند. بدین ترتیب با بازسازی سریع سلول های پوستی در رفع لک های پوستی و روشن کردن پوست نقش زیادی دارد.

نکته جالب آن است که این ویتامین برای همه تایپ‌های پوستی مفید و مناسب است. پیشنهاد میشود که حتما ۲۴ ساعت قبل ازاولین استفاده از موادی که این ویتامین را دارد بر روی پوست خود  تست کنید.