بیماری های پوست

بررسی دستگاه اولتراسونیک LDM و کاربردهای زیبایی و درمانی آن برای پوست به زبان ساده

  • ۱۹ تیر ۱۴۰۱

دستگاه LDM-MED® ساخت کمپانی Wellcomet کشور آلمان، به عنوان یکی از جدیدترین و پیشرفته ترین دستگاه های پزشکی هوشمند با تکنولوژی منحصر بفرد خودش تونسته جایگاه ویژه‌ای در بین متخصصین پیدا کنه. در این پست با ما همراه باشید تا به زبان ساده با این دستگاه و کاربردهای LDM آشنا شوید.

درمان واریس عنکبوتی

  • ۲۷ آذر ۱۳۹۹
Spider veins

این نوع واریس حاصل پارگی مویرگ‌های سطح پوست هستند و به علت ظاهر شبیه به تارهای عنکبوت و یا شاخه های درخت به این اسم شناخته میشود. البته گاهی هم فقط تک شاخه یعنی یک خط تنها از این واریس میبینیم. در ادامه با ما همراه باشید تا با علل و درمان واریس های عنکبوتی آشنا شوید.

اسکین تگ چیست؟

  • ۱۸ مهر ۱۳۹۹
Skin Tags

«اسکین تگ» ضایعاتی معمولا کوچک ونرم است که گاهی از پوست آویزان میشوند (skin tag). رنگشون همرنگ با پوست فرد و یا کمی تیره تر است. در ادامه با ما همراه باشید تا با این ضایعات پوستی رایج ولی کمتر شناخته شده آشنا شوید.

آکنه: شایعترین بیماریهای مزمن پوستی

  • ۲۷ تیر ۱۳۹۹
Acne

آکنه یکی از شایعترین بیماریهای مزمن پوستی است که اکثرا در سنین بلوغ و نوجوانی آغاز می‌شود. مهمترین علت آن در زمان بلوغ افزایش ترشح چربی از غددهای چربی پوست می باشد. در با انواع جوش و درمان های آن آشنا شوید.

اگزمای پوست دست ما، قربانی این روزهای کرونایی

  • ۲۷ تیر ۱۳۹۹
eczema

اگزما معمولا قرمز رنگ و گاهی پوست ظاهری پوسته پوسته پیدا میکند. این بیماری التهابی علاوه بر چهره نامطلوبی که دارد باعث سوزش و خارش هم میشود. و همچنین بعلت نازک شدن پوست و آسیب به آن میتواند، پوست به راحتی میتواند دچار بیماری و سایر مشکلات شود.

سندرم کاوازاکی: به جای ترس این بیماری را بهتر بشناسیم

  • ۲۷ تیر ۱۳۹۹
kawasaki disease

باتوجه به حرف و حدیثهایی که در مورد ارتباط کرونا و سندرم کاوازاکی میشنویم و سوالاتی که ایجاد شده تصمیم گرفتم در این مورد هم یک پست بذارم. چون سندرم‌ کاوازاکی علائم پوستی نیز داره و خیلی از افراد ازمن مرتب سوال می‌کنند. اول همه بایست بدونیم بیماری کاوازاکی چی هست تا بعدش بتونیم به جواب ارتباط این دو برسیم.

ضایعات پوستی مرتبط با بیماری کووید-۱۹

  • ۲۷ تیر ۱۳۹۹
covid-19 skin manifestations

ضایعات پوستی عوارض جانبی بسیاری از بیماری های ویروسی هست و امری عادی است. این مشکلات می توانند تأثیر غیر مستقیم سیستم ایمنی به اثر ویا تأثیر مستقیم بر روی پوست داشته باشند. در حال حاضر حاضر حاضر پوستی در فهرست علائم کوید-19 وجود ندارد. اما موارد بسیاری از عارضه های پوستی در ارتباط با بیماران مبتلا به بیماری گزارش شده و بسیاری از مراکز تحقیقاتی و تحقیقاتی در دنیا، در حال حاضر جمع آوری فهرستی از علائم پوستی مشاهده شده در بیماران کووید-19 است.

بیماری رزاسه را بهتر بشناسیم

  • ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۹
Rosacea

بیماری پوستی شایعی است که بیشتر را درگیر می کند. در زن ها شایع تر از مردها می‌باشد. روزاسه باعث قرمزی در بینی، چانه، گونه ها و پیشانی می شود. با گذشت زمان این قرمزی ممکن است بدتر شود. حتی ممکن است رگ های خونی قابل مشاهده باشند که معمولاً به دلیل گشاد شدن خونی سطحی پوست است. در ادامه این بیماری پوستی را بهتر بشناسیم