بیماری های پوست

اسکین تگ چیست؟

  • ۱۸ مهر ۱۳۹۹
Skin Tags

«اسکین تگ» ضایعاتی معمولا کوچک ونرم است که گاهی از پوست آویزان میشوند (skin tag). رنگشون همرنگ با پوست فرد و یا کمی تیره تر است. در ادامه با ما همراه باشید تا با این ضایعات پوستی رایج ولی کمتر شناخته شده آشنا شوید.

آکنه: شایعترین بیماریهای مزمن پوستی

  • ۲۷ تیر ۱۳۹۹
Acne

آکنه یکی از شایعترین بیماریهای مزمن پوستی است که اکثرا در سنین بلوغ و نوجوانی آغاز می‌شود. مهمترین علت آن در زمان بلوغ افزایش ترشح چربی از غددهای چربی پوست می باشد. در با انواع جوش و درمان های آن آشنا شوید.

اگزمای پوست دست ما، قربانی این روزهای کرونایی

  • ۲۷ تیر ۱۳۹۹
eczema

اگزما معمولا قرمز رنگ و گاهی پوست ظاهری پوسته پوسته پیدا میکند. این بیماری التهابی علاوه بر چهره نامطلوبی که دارد باعث سوزش و خارش هم میشود. و همچنین بعلت نازک شدن پوست و آسیب به آن میتواند، پوست به راحتی میتواند دچار بیماری و سایر مشکلات شود.

سندرم کاوازاکی: به جای ترس این بیماری را بهتر بشناسیم

  • ۲۷ تیر ۱۳۹۹
kawasaki disease

باتوجه به حرف و حدیثهایی که در مورد ارتباط کرونا و سندرم کاوازاکی میشنویم و سوالاتی که ایجاد شده تصمیم گرفتم در این مورد هم یک پست بذارم. چون سندرم‌ کاوازاکی علائم پوستی نیز داره و خیلی از افراد ازمن مرتب سوال می‌کنند. اول همه بایست بدونیم بیماری کاوازاکی چی هست تا بعدش بتونیم به جواب ارتباط این دو برسیم

ضایعات پوستی مرتبط با بیماری کووید-۱۹

  • ۲۷ تیر ۱۳۹۹
covid-19 skin manifestations

التهاب‌ و ضایعات پوستی عوارض جانبی بسیاری از عفونت‌های ویروسی است و مسأله عادی میباشد. این مشکلات میتواند اثر غیر مستقیم واکنش سیستم ایمنی به یک عفونت ویا تاثیر مستقیم ویروس بر پوست باشد. در حال حاضرعوارض پوستی در فهرست علائم کووید-۱۹ قرار ندارد. اما موارد زیادی از عارضه های پوستی در ارتباط با بیماران مبتلا به کرونا گزارش شده و بسیاری از کشورها و مراکز تحقیقاتی در دنیا، درحال جمع‌آوری فهرستی از علائم پوستی مشاهده شده در بیماران کووید-۱۹ است.

بیماری رزاسه را بهتر بشناسیم

  • ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۹
Rosacea

بیماری پوستی شایعی است که بیشتر صورت را درگیر می‌کند. در زن ها شایع تر از مرد ها می‌باشد. روزاسه باعث قرمزی در بینی، چانه، گونه ها و پیشانی می شود. با گذشت زمان این قرمزی ممکن است بدتر شود. حتی ممکن است رگ های خونی قابل مشاهده باشند که معمولا به دلیل گشاد شدن عروق خونی سطحی پوست است. در ادامه این بیماری پوستی را بهتر بشناسیم